Novinky

19.9. v 19 hod - Viniční altán, Grébovka:

Zveme Vás na autorské čtení Jaromíra Typlta - PROKRYTEC

Srdečně zveme na večer experimentální poezie Jaromíra Typlta, který se uskuteční ve Viniční altánu ve středu 19. 9., od 19h.
Typlt je známý český básník, esejista, performer a experimentátor, který se pohybuje na pomezí psaného textu, hudby a výtvarného umění. Pomocí propojení svých textů s hudebním doprovodem, speciálními zvukovými efekty a druhem dikce při svém přednesu se mu daří nacházet nové spojitosti mezi poezií, mluveným slovem, hudbou i výtvarným uměním. Ve všech těchto oblastech se pohybuje jako šikovný ekvilibrista, který propojuje výše uvedené obory a nachází tak díky osobitému projevu nové možnosti a významy svých základních básnických textů. Tímto také boří tradiční představy o vymezenosti jednotlivých uměleckých disciplin a jejich fúzí se naopak snaží zdůraznit vždy přítomnou latentnost nového výrazu bezprecedentním uchopením svého díla.

Ivana Beranová
kurátor galerie Viniční altán

Otevírací doba Viničního altánu se řídí otevírací dobou parku:
období 1.1.-31.3.     po - ne   11.00 - 21.00 hod
období 1.4.-31.10.   po - ne   11.00 - 22.00 hod
období 1.11.-31.12. po - ne   11.00 - 21.00 hod

Veškeré informace o svatbách a dalších připravovaných akcích obdržíte na tel. 224 26 28 61 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Po několika letech se filmový štáb, producent a kameraman Zdeněk Kopřiva a scénárista -režisér Vladislav Kučík znovu vrátili do prostředí Havlíčkových sadů, aby společně s hercem Tomášem Caltou posledním natáčecím dnem dokončili sběrný umělecký dokument o Viničním altánu, na kterém se podílí EKRO s.r.o. – nájemce této unikátní kulturní památky na území Prahy 2. (Z malého chlapce Tomáše Calty, co se Havlíčkovými sady proháněl na kolečkových bruslích a vlastně celý dokument o Viničním altánu svým klukovským „pohledem na věci“ provází, je dnes už student střední průmyslové školy strojnické.)

Při příležitosti posledního dne natáčení dokumentu došlo i k setkání nájemce Viničního altánu pana Otakara Klašky spolu s předsedou Spolku Otec vlasti Karel IV. panem Ondřejem Chrástem, aby byla domluvena slavnostnější premiéra dokumentu v květnu roku 2016, v rámci oslav 700. výročí narození Karla IV., který dle historiků rozlehlou vinici pod Viničním altánem, v samotném centru Prahy, vlastně založil.

Text k fotografii:

16letý student Tomáš Calta před kamerou posledního natáčecího dne dokumentu o „čtyřech ročních obdobích“ Havlíčkových sadů a samotného Viničního altánu.