Novinky

8.4.2019 v 18 hod. - Viniční altán, Grébovka

Sylva Fischerová, básnířka města Prahy, pořádá svůj večer ve Viničním Altánu.

Přijďte si poslechnout!

7.11.2018 v 17,30hod - Viniční altán, Grébovka

Pořádá: Kuchařka ze Svatojánu

Milí zlatí, konečně se mi podařilo mít besedu a autogramiádu v matičce Praze a to hned s mou drahou kamarádkou a spoluautorkou Svatojanského lunárního kalendáře Martinou Lukáškovou.

Knížka bude i k prodeji, kdybyste po ní zatoužili a dosud ji nemáte. Vzhledem k tomu, že v Altánu po nás chtějí malý pronájem, pumpneme vás o padesát korun vstupného přímo na místě. Doufám, že přijdete a hezky si v tom příjemném prostředí popovídáme

31.10.2018

HONZA HOMOLA - ART332

Nar. 1976
Kytarista a zpěvák kapely WOHNOUT. Vystudovaný loutkař, funguje též jako grafik a výtvarník. Mnoho let se živil úpravou a retuší fotografií. V České republice byl jedním z nejvyhledávanějších v tomto oboru. V posledních letech se začal věnovat animaci, videu a střihu. Do světa vypustil několik klipů a pohádek. Napsal a ilustroval knihu Deník mořskýho ježka. V současnosti se aktivně věnuje výtvarnému projektu ART332 spolu se svou kurátorkou Renátou Mužíkovou. Honza Homola tvoří převážně svou vlastní technikou počítačové malby DigitalAcryl332®, která je jeho poznávacím znamením a zároveň unikátním způsobem kombinace nejmodernějších a klasických výtvarných stylů.

Ve Viničním Altánu v pražské Grébovce představí aktuální sérii digitálních grafik na téma “Různé formy Boha” a ukázku svých ručně kreslených deníků, které jsou obvykle základem jeho tvorby. Vernisáž výstavy Dvanáctero se uskuteční 31. října 2018, v 18 hodin. Výstava potrvá do 30. listopadu 2018.

19.9. v 19 hod - Viniční altán, Grébovka:

Zveme Vás na autorské čtení Jaromíra Typlta - PROKRYTEC

Srdečně zveme na večer experimentální poezie Jaromíra Typlta, který se uskuteční ve Viniční altánu ve středu 19. 9., od 19h.
Typlt je známý český básník, esejista, performer a experimentátor, který se pohybuje na pomezí psaného textu, hudby a výtvarného umění. Pomocí propojení svých textů s hudebním doprovodem, speciálními zvukovými efekty a druhem dikce při svém přednesu se mu daří nacházet nové spojitosti mezi poezií, mluveným slovem, hudbou i výtvarným uměním. Ve všech těchto oblastech se pohybuje jako šikovný ekvilibrista, který propojuje výše uvedené obory a nachází tak díky osobitému projevu nové možnosti a významy svých základních básnických textů. Tímto také boří tradiční představy o vymezenosti jednotlivých uměleckých disciplin a jejich fúzí se naopak snaží zdůraznit vždy přítomnou latentnost nového výrazu bezprecedentním uchopením svého díla.

Ivana Beranová
kurátor galerie Viniční altán

Otevírací doba Viničního altánu se řídí otevírací dobou parku:
období 1.1.-31.3.     po - ne   11.00 - 21.00 hod
období 1.4.-31.10.   po - ne   11.00 - 22.00 hod
období 1.11.-31.12. po - ne   11.00 - 21.00 hod

Veškeré informace o svatbách a dalších připravovaných akcích obdržíte na tel. 224 26 28 61 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .